zdjęcie doradcy
Natalia Tomczyk
wybierz kontakt z doradcą:
telefon stacjonarny gg zegar wiadomość
telefon stacjonarny:
telefon komórkowy:
zadzwonię do Ciebie o wygodnej dla Ciebie porze:
wyślij wiadomość doradcy:

Rezerwacja noclegów

data przyjazdu
data wyjazdu
dorosłych:
dzieci:

Infolinia czynna w godzinach:

8:00 - 16:00

Noclegi w okolicy

Noclegi w okolicy

Noclegi w okolicy

Noclegi w okolicy

Noclegi w okolicy

Noclegi w okolicy

Nowe komfortowe domki
Wakacyjne pobyty grupowe w Aquaparku Tatralandia
Hurricane Factory Tatralandia
Holiday Village - zakwaterowanie przy aquaparku
Baseny termalne w Tatralandii
Tatralandia - raj dla najmłodszych Gości Parku!
Saunowy Świat Celtów Tatralandia

Tatralandia - Przygoda i Zabawa

Warunki wjazdu dla Polaków

Planujesz urlop na Słowacji? Zapoznaj się z aktualnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi wjazdu na teren Słowacji ????????.
 Od 19 lipca 2021 roku obowiązują nowe warunki.

❗Przed wjazdem na Słowację  należy koniecznie zapoznać się z aktualnymi informacjami zamieszczonymi na stronie: https://www.facebook.com/uvzsr.sk/posts/1512268595788954 !!! 
Również potrzebna jest rejestracja poprzez stronę www.korona.gov.sk/ehranica ❗

  Aktualizacja od 19.7. 2021: Warunki dla osób przyjeżdżających z zagranicy

Szanowni Klienci, informujemy, że w związku z aktualnie obowiązującymi przepisami zostają zaostrzone warunki wjazdu na Słowację dla osób przyjeżdżających z zagranicy.

Od 19 lipca 2021 zaczyna obowiązywać Rozporządzenie nr 231/2021, podczas stanu zagrożenia zdrowia publicznego, zgodnie z którym zostają zmienione zasady kwarantanny po wjeździe na terytorium Republiki Słowackiej.

1. Rejestracja przed przekroczeniem granicy

Każda osoba, która wjedzie na terytorium Republiki Słowackiej z zagranicy, musi zarejestrować się na stronie korona.gov.sk wypełniając formularz eHranica. Dotyczy to wszystkich, również osób zaszczepionych, które zwolnione są z kwarantanny. Wypełnienie tego obowiązku sprawdzane jest bezpośrednio na granicy przez policję. Ze względu na możliwe korki na granicy, przy planowaniu podróży należy wziąć pod uwagę rezerwę czasową.

2. Kwarantannę można skrócić po pięciu dniach 

Wszystkie osoby, które wjadą na terytorium Republiki Słowackiej zobowiązane są do odbycia kwarantanny, która przy bezobjawowym przebiegu i bez testowania zostanie zakończona po 14 dniach. Kwarantannę można skrócić negatywnym wynikiem testu RT-PCR, który można wykonać najwcześniej 5 dnia po przyjeździe z zagranicy. Na testy można umówić się przez stronę korona.gov.sk. Ponadto dzieci poniżej 12 lat nie mają obowiązku wykonywania testów, a kwarantanna kończy się dla nich w tym samym czasie, co pozostałym członkom wspólnego gospodarstwa domowego (pod warunkiem, że nie mają objawów koronawirusa), czyli po 14 dniach kwarantanny lub po otrzymaniu negatywnego wyniku testu RT-PCR pozostałych członków gospodarstwa domowego (np. rodziców, dziadków lub rodzeństwa).

Osoby zaszczepione nie muszą przechodzić kwarantanny. Należy posiadać przy sobie zaświadczenie o szczepieniu - GreenPass lub Krajowe zaświadczenie lub Unijny Certyfikat z kodem QR, ewentualnie inny dokument w j.słowackim, czeskim lub angielskim, który potwierdza szczepienie poza krajami Unii Europejskiej. 

Kwarantanna dotyczy również członków wspólnego gospodarstwa domowego, którzy nie podróżowali. Na przykład, jeśli zdecydujesz się spędzić kwarantannę u znajomych na Słowacji, muszą oni odbyć kwarantannę razem z Tobą. Trwa ona 14 dni o ile nie zdecydujecie się na testy. Jeśli takie osoby zdecydują się na test, w tym przypadku obowiązuje zasada możliwego wcześniejszego ukończenia kwarantanny po 5 dniach w przypadku otrzymaniu negatywnego wyniku testu RT-PCR.

Z kwarantanny zwolnione są osoby w wieku od 12 do 18 lat, jeśli nikt ze wspólnego gospodarstwa domowego nie podlega kwarantannie (okres przejściowy obowiązuje do 9.8.2021), np. jeśli taka osoba była na pobycie, wycieczce lub na obozie.

Osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą być zaszczepione, muszą okazać zaświadczenie zgodnie ze wzorem w załączniku Rozporządzenia, oraz okazać negatywny wynik testu RT-PCR nie starszy niż 72 godziny. Pozostałe wyjątki wymienione są w rozporządzeniu nr 231/2021.

Kwarantannie nie podlegają osoby, które są w pełni zaszczepione. Za takie osoby uważa się:

a) osobę, która jest co najmniej 14 dni, ale nie więcej niż 12 miesięcy po podaniu drugiej dawki szczepionki dwudawkowej przeciwko COVID-19,

b) osobę, która jest co najmniej 21 dni, ale nie więcej niż 12 miesięcy po podaniu szczepionki jednodawkowej przeciwko COVID-19

c) osobę, która jest co najmniej 14 dni, ale nie więcej niż 12 miesięcy po podaniu pierwszej dawki szczepionki przeciwko COVID-19, jeśli pierwsza dawka szczepionki przeciwko COVID-19 została podana w ciągu 180 dni od przebycia choroby COVID-19.

Okres przejściowy

Kwarantanna dla osób, którym podano dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 do 9 lipca 2021 r. i które wjadą na terytorium Republiki Słowackiej nie później niż 2.8. 2021 do godz. 6:00 zakończy się otrzymaniem negatywnego wyniku testu RT-PCR na obecność koronawirusa. Diagnostykę laboratoryjną na COVID-19 można przeprowadzić już w pierwszym dniu izolacji. Po otrzymaniu negatywnego wyniku testu, kwarantanna zostaje zakończona również dla dzieci poniżej 12 lat bez konieczności wykonywania testu, o ile nie mają objawów koronawirusa.

Pozostałe wyjątki z obowiązku kwarantanny można znaleźć w Rozporządzeniu. W dalszym ciągu monitorujemy obowiązujące obostrzenia, o których będziemy informować na tej stronie.

 

Zapowiadają się wspaniałe wakacje - zapraszamy do Tatralandii!

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek

Wszelkie prawa zastrzeżone © BT KRAKUS 2009-2016