zdjęcie doradcy
Gabrysia Stąpała
< >
wybierz kontakt z doradcą:
telefon stacjonarny gg zegar wiadomość
telefon stacjonarny:
telefon komórkowy:
zadzwonię do Ciebie o wygodnej dla Ciebie porze:
wyślij wiadomość doradcy:

Rezerwacja noclegów

data przyjazdu
data wyjazdu
dorosłych:
dzieci:

Noclegi w okolicy

Noclegi w okolicy

Noclegi w okolicy

Noclegi w okolicy

Noclegi w okolicy

Noclegi w okolicy


Infolinia czynna w godzinach:

8:00 - 18:00

Wstępy szkolne do Aquaparku Tatralandia
Sylwester w Tatralandii tylko 97 za osobę
Hurricane Factory Tatralandia
Holiday Village - zakwaterowanie przy aquaparku
Baseny termalne w Tatralandii
Tatralandia - raj dla najmłodszych Gości Parku!
Saunowy Świat Celtów Tatralandia

Hot deal

Sylwester w Tropikach - kup bilet już dziś

Promocja kończy się za:

dni
godz.
min.
sek.
Cena:
97 zł
Rabat:
20%
Oszczędzasz:
13 zł

Tatralandia - Przygoda i Zabawa

TATRAPOLIS - ŚWIAT MINIATUR TATRALANDIA

Na Liptowie wyrósł nowy park dla dzieci!

Obok aquaparku Tatralandia powstał unikalny park rozrywki dla dzieci – TATRAPOLIS. Swoje bramy dla odwiedzających otworzy już w czerwcu bieżącego roku. Tatrapolis powstał przede wszystkim z myślą o dzieciach, które mogą się tu zabawić, a przy okazji dowiedzieć coś niecoś z geografii i historii.  Jest to świetne miejsce na rodzinne wakacje, dla grup zorganizowanych i wycieczek szkolnych. Wejście główne znajduje się tuż obok budynku Hurricane Factory.

To oryginalne połączenie rzemiosła kowalskiego i pasji podróżniczej, które zaowocowało powstaniem niezwykłego parku zabaw dla dzieci. Na powierzchni 16,1 ha można podziwiać miniatury najsłynniejszych budynków świata wykonane z metalu, na własne oczy zobaczyć kowala przy pracy i wyszaleć się do syta. Klimatu parku dopełnia Żelazna Uliczka z kuźnią kowalską i metalowy kościół na Wzgórzu Anielskim.

Sercem parku Tatrapolis jest Plac Kuli Ziemskiej z obracającą się Ziemią, na której znajduje się 12 miniatur światowej sławy budynków. Są to wierne kopie oryginalnych budynków wykonane z metalu. Podczas krótkiego spaceru po placu można symbolicznie przemierzyć cały świat – podziwiać wdzięki wieży Eiffla, przyjrzeć się zegarowi na Big Benie, policzyć „łuski” budynku opery w Sydney albo porównać bratysławską wieżę telewizyjną na Kamzíku z kanadyjską CN Tower. Co ciekawe, tutejsze miniatury wcale nie są takie małe. Dla przykładu wieża Eiffela ma 7 m wysokości.  To idealne miejsce niezwykłe na selfie!

W Tatrapolis codziennie można spotkać kowala, który na oczach widzów roznieca ogień i wykonuje różne przedmioty z metalu.  Zobacz, jak się rozgrzewa żelazo, z jakim wdziękiem się wygina, dowiedz się co to jest kowadło, jak ciężki jest młot kowalski i ile czasu zajmuje wyginanie żelaza. To sposób na przybliżenie rzemiosła przodków i pokazanie, że za wszystkimi miniaturami kryje się naprawdę ciężka praca.

Magnesem dla małych i dużych są atrakcje dla dzieci w cenie biletu. Można do woli korzystać z ciuchci Tatrapolis Expres, pokręcić się na karuzeli łańcuchowej, wyszaleć się na autodromie, błądzić w labiryncie luster albo wypróbować mokrą wersję zabawy w pomylone łódki czy emocjonującą jazdę wodną strzałą.

W Tatrapolis nie mogło zabraknąć miejsc, w których można coś przekąsić i ciekawych pamiątek. W stylowej „Gospodzie u kowala” warto spróbować specjalności,  a w sklepiku „Darčekovo” kupić sympatyczną pamiątkę.

Tatrapolis - świat miniatur Tatralandia

Jeśli szukasz oryginalnego miejsca, w którym można spędzić wolny dzień z rodziną, trafiłeś w dziesiątkę – to właśnie TATRAPOLIS.

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek

Wszelkie prawa zastrzeżone © BT KRAKUS 2009-2016